ben kimim

yirmibeş yaşındayım ve hayatıma bir çok insan girip çıktı. her insan bana bi şeyler kattığı gibi benden bişeyler de koparıp aldı. çoğunuz buna tecrübe dediniz ben ise alışveriş. insanlar insanlardan bişeyler karşılığında başka birşeyler alıyorlar. kimse kimsenin umrunda falan değil. biz sevgi veriyoruz onlar bizden daha fazlasını istiyorlar. her zaman daha fazlası olmak zorunda yoksa seni zaten sevmiyorlar.bir insana elbet bir insan yeterdi diyen adamın bile çocuğu var.. çoğu şeyi yanlış yapıyoruz sanırım. ve çoğunu da bilip bilmeden yapıyoruz. duygusal bir insan olmamın yanında yapmış olduğum hataları buna bağlamam da benim ne kadar aptal bir insan olduğumu gösteriyor zaten.çünkü duygularınla hareket edemıyosun bu hayatta,çoğu şeyi enine boyuna düşünmen lazım. su içmeliyim neden çünkü susadım gibi. peki susamadığım halde benim bu suyu içmeye hakkım yok mu? illa düşünmem mi gerekir? bir insanı seviyorken ondan ayrı kalmak ne kadar mantıklı? ya da hangi mantığa sığabiliyor hayatını feda edebileceğin bir insana düşman olmak? birilerine bağımlı yaşıyoruz şu hayatta. kimileri ailesi çoluğu çocuğu için,kimileri aşkı sevdası için kimileri vs vs. yani baktığımızda kimse özgür değil zaten. bırakalım şu özgürüm ne istersem yaparım ayaklarını. ki zaten öleceğini bile bile yaşadığın şu hayatta ne kadar özgür olabilirsin? insanlar neden bizden bişeyleri yapmaya mecburmuşuz gibi davranıyor bunu da anlamış değilim tam olarak. bize bazı şeyleri dayatıp buna mecbursun diyorlar. bir kere insan başlı başına yanlış kurgulanmamış mı? bana şu dünyaya isteyerek gelen bi insan gösterin mesela. ama ne yazık ki yok. çünkü hepimiz anne ve babalarımızın isteği doğrultusunda onların da anne ve babalarının isteği doğrultusunda gelen varlıklarız. ve anne ve babalarımızın isteği doğrultusunda geldiğimiz şu dünyadan ahirette hesaba çekilicez.
güzel insanlar biriktirdim ama hiç kendimi tam anlama fırsatım olmadı. zaten genellıkle de yanlış anlaşıldım. kimine göre hiç kimseyim,kimine göre her şeyim. yani herkes gibiyim belki de hiçbiriyim. ben kimim..

Next Post

yalınsız'a

Pts Tem 15 , 2019
sana yeni yollar sevgilim,sana uçsuz bucaksız vadi,sana yeni filizlenmiş bahçeler,meyve verecek kocaman ağaçlar.rüyasında doğuracağı çocuğu gören anneler, kutsal vaftiz ayini,işi gücü sen olan kadınlar.bana baskıcı norm-lar ve ritüeller. sana faksa henüz çekilmiş düz yazılar,kırkbeşlikler ve taş plaklarferiköy’den yeni alınmış eski gramafonlar,sana dünyanın en güzel sesleri;pink floyd ve wish you were […]

ÖNE ÇIKANLAR