daire: 11 korcan

bu aralar çok sıkıcıymışım korcan. mesela neymiş, sade soda içiyormuşum!, her öğlen aynı yerde yemek yiyormuşum. siyahı hala çok seviyormuşum. ama kafama koydum!, yarın meyveli soda ile hayatımı renklendirmeye başlayacağım. sonra bodrum’a gideriz arkadaşlarla. böyle böyle renklendireceğim hayatımı.

…artık sigarayı da bıraktım diyemiyorum, çünkü hiç sigara içmedim korcan. arada yanımda içtiği oluyor mustafa abinin, kokusunu dumanını biliyorum yani. ama duş alma istediğinden öte başka bir istek oluşturmuyor bende sigara. sigaradan pek anlamam anlayacağın.

neyse, demek üstteki dairede geceleri çok ses olduğundan uyuyamıyordun, sende “geceleri biraz daha sessiz olabilir misiniz? daire:11 korcan” diye not yazıp, kapılarına yapıştırdın he? vay be! buraya kadar her şey güzel de, tek şansızlığın, notun akşamında asansörde o dairedeki adama denk gelmen olmuş. sağlık olsun korcan, oluyor yani böyle şeyler. beni de lise 1’de dövmüşlerdi tuvalete çekip. ama sonrasında adam toplamıştım, biz dövmüştük beni dövenleri. sonra, okul bahçesindeki en kalabalık servisin orta koridorunda oturarak çıkabilmiştim okuldan, karnelerimizi alacağımız güne kadar. neyse ki iyiydi servis şoförleriyle aram.

….

nerede kalmıştık?, meyveli soda!.. alacağım yarın. limonlu, çilekli birde vişneli. sonra bodrum.

Next Post

ben yastığım ve gece arasında

Pts Tem 15 , 2019
eğer canı yandığı için ağlıyorsa insan ilk damla sol gözden akarmış. o gece sol gözümden düştü ilk damla yastığıma. sağ ucu ıslaktır yastığımın bazı geceler. ağlarım ki içimdeki kır çiçekleri solmasın ondan yani ondan ağlıyorum. bi de nasıl çirkin oluyorum ağlarken kıpkırmızı oluyor burnum ondan gece ağlamakta fayda var. tanrım […]

ÖNE ÇIKANLAR