küçükçekmece, küçükçekmece’lilerindir

küçükçekmece de, küçükçekmece’lilere yer yok. bu kanıya ilk, küçükçekmece idman yurdu formasını terletirken vardım. 2. amatör ligde şampiyonluk hedefleriyle bu sene kurulmuş olan güzide ilçemizin güzide kulübü için deneme antrenmanlarına çağrılmıştık, diğer küçükçekmece’li kardeşlerimiz ile birlikte.

iki aya yakın bir süre, boxerımıza kadar ıslandığımız soğuk, karlı ve yağmurlu havalarda hazırlık maçları, tempolu yoğun idmanlar yapmıştık. amacımız, küçükçekmece idman yurdunu, küçükçekmece’li kaynaşması, küçükçekmece sevgisi ve küçükçekmece vefası ile üst sıralara taşıdıktan sonra, şampiyonluklar yaşamak sanırken, amacın küçükçekmece’yi sadece şampiyon yapmak olduğunu öğrendik. hem de küçükçekmece’li olmayan futbolcularla!

bu bir yıkım ve kıyımdı.
küçükçekmece idman yurdu, küçükçekmece’lilerle şampiyon olamayacaksa, bunun ne tür bir anlamı olabilirdi?

o sahada yer alacak futbolculardan hangisi, çocukken topunu küçükçekmece’deki tren yoluna kaçırdı mesela?

ya da,
o sahada yer alacak futbolculardan hangisi, çocukken, küçükçekmece gölüne kaçırdığı topu kurtarabilmek için, topun 2 metre ötesine taş atarak, oluşan küçük dalgalarla topunun kıyıya gelmesini bekledi?

şimdi,
bunları yaşamamış futbolculardan kurulacak takıma küçükçekmece idman yurdu mu denilecekti?

..

….

ayrılmıştık kulüpten.
yollarına artık bizlerle devam edemeyeceklerini, daha tecrübeli futbolcularla devam edeceklerini söylemişlerdi.

altıntepsi’yi şampiyon yapan takımda yer alan iki futbolcu, malatyaspor formasını ve akhisarspor formasını terletmiş olan birer futbolcu ve küçükçekmece’li olmayan başka futbolcularla devam edeceklerdi yollarına.

aramızdan da 3 kardeşimiz o kulüpte kalmayı başarabilmişti. onların mücadelesi kutsal, nimetten sayılacak biz küçükçekmece’liler için.

sahaya,
topunu gölden kurtarıp yarım kalan tek kale maçına dönermişçesine çıkıp, o 19 adamla biz küçükçekmece’liler için savaşacaklardı artık.

küçükçekmece idman yurdu’nun, küçükçekmece’sini oluşturan kardeşlerim, kazanan hep siz olacaksınız!

-kazanan hep siz!

Next Post

eski bir türküde rastlaşmak

Pts Tem 15 , 2019
fatma annenin kuşlu balkonundan son kez bakmışız bu yaz, bilmiyordum.birlikte bi bağbozumuna gitmiştik,şaraplar için en uygun üzümleri ellerimizle seçmiştik,üç kuşak yan yana dizilip, selda’ya öyle eşlik etmiştik.küzinedeki çayı, duvardaki radyoyu, gençlik fotoğraflarını geçtim de,annemin üzüntüsünü nasıl geçeceğim anane,pilavının tadına hiç bakamadığım için affet benibak, duyuyor musun bu sesleridedemin kırık pikabından […]

ÖNE ÇIKANLAR