Pandemiden Film “Seni Buldum Ya”

-Kötü mü oluyor sence böyle bir son? -Bilmem, ama aşkla bitiyor sonuçta.

Çevrim içi görüntülü konuşma programı Zoom’la göz göze geldikten sonra pandemi dönemini fırsata çevirmeye niyetlenen Reha Erdem’in önce oyuncu kadrosunu kurup, sonrasında karakterleri belirleyerek senaryosunu yazıp, yönettiği ‘Seni Buldum Ya’ filmi, Mubi’de gösterime girerek, pandemi günlerinden geleceğe bir iz bırakma ereğine, spontane bir şekilde sahip oldu.

200 ülkede gösterime giren, Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Ezgi Mola, Taner Birsel, Tilbe Saran, Esra Bezen Bilgin, Tansu Biçer ve Ecem Uzun ile yetenekli oyuncu kadrosuna sahip film, iki kişilik çevrim içi çetenin Zoom üzerinden ağına düşürdüğü insanları, haklarında açılmış eski davalardan yola çıkarak dolandırmaya çalışmasını konu alıyor. Başroldeki Serkan Keskin’in canlandırmış olduğu Felek karakterinin bu absürt serüven boyunca yaşadığı dönüşüm, filmi daha da keyifli ve eğlenceli hale getiriyor.

 ‘Seni Buldum Ya’ filmi tabii ki görsel gediklerinden dolayı beyaz perdede klasik bir sinema filmi etkisini tezahür edemez. Büyük bütçeler, mekanlar ve ünlü oyuncularla tutunamayan, olumlu intibalar bırakamayan filmlere karşın, imtiyazlı fikrin ve mahir oyunculuğun her zaman galip geleceğini tekrardan hatırlatarak, başarılı bir pandemi filmi payesiyle bizdeki yerini alıyor. Bu darlıkta, kısıtlı imkanlarla absürt komedi deneyimini, kaleminin gücü ve seçtiği oyuncuların yetenekleri ile bizlere sunmayı başaran Reha Erdem’i, gelecekten, 2030’lu yıllardan “pandemide çekilen bir film vardı” ile gülümseyerek hatırlıyor olacağız.

Next Post

Hakikatin Vaveylası: Nuri Bilge-Demirkubuz Kavgası

Çar Mar 24 , 2021
Sosyal hayatımızda, kimi zaman bize yapıldığını hissettiğimiz bir ‘yanlış’, kimi zaman ise anın illüzyonuna kapılıp, benliğimizden yana aldığımız tavır ve onu koruma içgüdüsüyle birçok kez ruhsal ya da fiziksel kavganın içerisinde yahut eşiğinde buluyoruz kendimizi. Default olarak insan olmayla birlikte gelen, yaşanılan olaylara ‘taraflı’ bakma özelliğimiz sayesinde yaşadığımız tartışmaların birçoğunda […]