soru sormayan soru işareti olur mu?

bir başlangıç cümlesi bulmalıydım her şeye başlamak için çünkü en kolayı başlamaya karar vermek en zoru başlayabilmektir. sevmeye karar vermek kolaydır ama sevmeye başlayabilmek tam bir kaostur.

sevmeye başlayabilir miyim?

bir insanı sevmek için önce ondan izin istenmesi taraftarıyım. bir insan sevmenin sadece sizi ilgilendirdiğini düşünüyorsanız ya bencilsinizdir ya da platonik ilişkilere dayanıklı bir yapınız vardır. “beni sever misin?” sorusu ne kadar insana aitse “seni sevebilir miyim?” sorusuda o kadar hayatımıza ve bize ait olmalı.

sana sorular sorabilir miyim?

insanın kafasına en ağır gelen sorulardan bir tanesidir bence “acaba hala seviliyor muyum?” sorusu. hiçbir insan bu soruyla cebelleşmek zorunda kalmamalı geceleri kahve yaparken, penceresini açıp içerideki kirli havanın değişimini izlerken, otobüs beklerken yahut aynada kendine bakarken. bu soru sevilen kişiye sordurulmadan ya sevildiğini her an hissettirmeli ya da artık sevilmediğini izah edip gidilmeli.

ben artık gidebilir miyim?

bulunduğun yer olmak istediğin yer değil ise yaşıyor sayılmazsın bence. cebinde ne kadar olduğunu bilmediğin bir miktar para ile dolaşıyorsan ve o paraya eklemeler yapamıyorsan ayrıca bir de çıkartıp avucuna sayma imkanın yoksa harcadığın her kuruş gerekli yerlere gitmeli. hayat gibi senin gibi alıp verdiğin nefes gibi.

nefesimi kaç saniye daha tutabilirim?

eğer bir insanı ömrünüzün sonuna kadar seveceğinize inanıyorsanız şanslı azınlığa mensupsunuzdur, tadını çıkarın. ellerini tutmaktan ziyade boynuna dokunun ki hayat sevdiğiniz insan demiyorum ömrünüzün sonuna kadar seveceğinize inandığınız insanın boynuna dokunmamak için çok kısa.

boynunu örebilir miyim?

ben aşık olduğum zaman göğsümden çiçekler fışkırır rengarenk. buna şaşırmamalı ve çiçeklere dokunmamalısın. toprağı içime koyduğun sevgidir, sev beni. bu çiçeklerin sulanmaması gerekir, ağlatma beni. sen gittiğinde yaprak döker geldiğinde çiçeklenirim tekrar. gitmen ya da gelmen çiçeğimi öldürmez. gittiğinde unutman geldiğinde hissetmemen öldürür.

ne kadar daha ölmem tahminen?

Next Post

nakavt eden soru

Pts Tem 15 , 2019
‘ne olacak şimdi’ diye sordu adam. kadın cevap vermedi, veremedi. bir sorunun bu kadar acıtacağını tahmin etmemişti. birden kış gelmiş, eli ayağı buz kesilmişti. dizlerine saracağı pembe şalı da bulamıyordu üstelik. içinde usul usul yanan ateş bir küçük kar damlasıyla buza dönmüştü. neden hep böyle oluyor diye sordu kendi kendine […]

ÖNE ÇIKANLAR